Hosgeldiniz Tarih - Saat
Şanlısoy Denizli Web Tasarim
DENİZLİ
Denizli hava durumu
En Düşük : 11°C
En Yüksek :17°C

  •  Bu da başka bir tepki
  •  Bu da başka bir tepki
Bu da başka bir tepki

Denizli esnaflarından Ahmet Hamdi Şekerci, her gün aldığı Sözcü Gazetesini dükkanının önünde bulunan direğe ve dükkanının camına asarak Hükümete olan tepkisini farklı bir şekilde gösteriyor. Demirciler caddesinde helvacılık yapan Ahmet Hamdi Şekerci, halkın ve esnafın okuması için dükkanının önündeki direğe astığı Sözcü Gazetesi ile AK Parti Hükümeti gerçeğini herkesin öğrenmesi gerektiğini belirterek, aynı zamanda da bu şekilde protesto da ettiğini de ifade etti.

AMACIM VATANDAŞI BİLGİLENDİRMEK

Sözcü Gazetesinin manşetini işyerinin önündeki direğe asan ve ülke gündemine dair vatandaşı bilgilendirmek isteyen Ahmet Hamdi Şekerci, “AK Parti Hükümetinin baskıcı, ezici tutumunu protesto etmek ve halkı bilgilendirmek için her gün Gazeteyi bu direğe asıyorum. Gelip geçenlerden okusun ve bir şeylerin farkına varsın istiyorum. Bir kişi bile bu doğruların farkında olsa yeterli, dinimize göre bir şeyin günahı varsa ve bizler de bunu bile bile bu günaha ortak olmak yerine doğruları paylaşmak istedim. Toplum AK Pati Hükümeti tarafından sürekli bastırılıp, susturulmaktadır.  İnsanlar fişlenmekten korktukları için susuyor. Ben tüm bu baskılardan korkmayıp, yılmayıp insanlara doğruları ve gerçekleri göstermek için Sözcü gazetesini seçtim, çünkü tarafsız, dürüst ve doğru haberleri cesurca yazabiliyor” diye konuştu.

SUSACAK GÜCÜMÜZ KALMADI

 Ahmet Hamdi Şekerçi , dükkanının önündeki direğe astığı Sözcü Gazetesinden dolayı sürekli zabıtalardan uyarı aldığını belirterek, ilanları artık direğe asamadığından şikayet etse de bu uyarılardan pes etmediğini ifade ediyor. Şekerci, “İşyerinin önündeki direğe astığım Sözcü Gazetesinden rahatsız olan zabıtalar her gün beni uyardı. Ben uzunca bir süre asmaya ve direnmeye devam ettim ancak uyarıları sertleşmeye başlayınca ben de direkten alıp dükkanımın camına asmaya devam ettim” dedi. Öte yandan Şekerci , bir rahibin anılarını örnek vererek, halkın susacak gücünün kalmadığının belirterek,  “Nazi Almanya’sında bir rahip sosyalistler tutuklanırken sustum çünkü ben sosyalist değildim. Sosyal demokratlar geldi ben yine sustum çünkü sonra sosyal demokrat da değildim ve bir gün sıra bana geldiğinde hakkımı savunacak kimse kalmamıştı demiş. Bu örnekte olduğu gibi, illa taraf olmaya gerek yok ama ne olursa olsun susmamalıyız, susmak bu düzeni kabullenmek demektir. Oysa halkın bu baskılara dayatmalara dayanacak gücü kalmadı” dedi.

 

 

Bu Haberi Facebook'ta paylaşın
Bu Haberi Twitterde'ta paylaşın
Şuan görüntülemekte olduğunuz haber 2012-12-07 11:04:40 tarihinde yayınlandı ve toplam 6553 kez görüntülenmiştir.